Spotkanie z myśliwymi 2016

Uczniowie klas czwartych aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w pogadance z panami myśliwymi z Koła Łowieckiego „Łoś”. Mieli okazję odgadywać odgłosy zwierząt i ptaków leśnych przedstawianych przy pomocy tablicy dźwiękowej. Panowie w ciekawy sposób przedstawili im również  rolę  i zadania Polskiego Związku Łowieckiego w zakresie hodowli i ochrony zwierząt dziko żyjących. Uczniowie zostali zachęceni do ochrony środowiska przyrodniczego.  Zadawali panom bardzo dużo ciekawych pytań dotyczących myślistwa, wybranych gatunków zwierząt leśnych, zasad dokarmiania zwierzyny leśnej i ptactwa w zimie. Zgłosili  również chęć udziału w ogólnopolskim programie „Ożywić pola – rok gęsi gęgawy” organizowanym przez Redakcje Łowca Polskiego.

Nasze spotkanie zostało również opisane  na stronie Polskiego Związku Łowieckiego -Rzeszów

 http://www.pzlow.rzeszow.pl/akcja-pomozmy-zwierzetom-przetrwac-zime/

Joomla templates by a4joomla