Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

W roku szkolnym 2016/2017 Biblioteka nasza przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w latach 2014-2020. Celem Programu jest upowszechnienie rozwoju czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa obejmuje swym zasięgiem najważniejsze obszary powiązane z czytelnictwem i obecnością książki na rynku. Istotnym elementem programu są działania zmieniające i wzmacniające rolę biblioteki jako podstawowej przestrzeni do kontaktu z   książką. Najważniejsze obszary:

  • ­            promocja i upowszechnienie czytelnictwa i książki wśród nieczytających,
  • ­            wspieranie wydawania wartościowej lektury i czasopism kulturalnych,
  • ­            działania służące udostępnianiu legalnej książki w Internecie,
  • ­            działania zmieniające i wzmacniające rolę biblioteki jako podstawowej przestrzeni kontaktu z książką poprzez modernizację budynków bibliotek, unowocześnianie ich serwisu, zakup nowości oraz szkolenia dla bibliotekarzy.

W ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza Szkoła pozyskała z budżetu państwa 12 tys. zł. przy wkładzie własnym 3 tys. zł. na zakup nowości wydawniczych.

 

Joomla templates by a4joomla