Kolędnicy misyjni

          W czasie Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym przy parafii przedsięwzięciu kolędników misyjnych.

26 grudnia 2015r. w kościele parafialnym odbyło się uroczyste rozesłanie 5 grup kolędniczych, które odwiedzały mieszkańców parafii i dzieliły się radością z okazji narodzenia Pana Jezusa. W tym roku kolęda misyjna przebiegała pod hasłem:

CRISTO CAUSAI RAICU czyli ODDALI ŻYCIE DLA CHRYSTUSA.

Nawiązywało ono do wdzięczności za dar beatyfikacji polskich misjonarzy – męczenników z Peru.

 

 

6 stycznia 2016r. w Uroczystość Trzech Króli i Misyjny Dzień Dziecka, biorący udział w misyjnej kolędzie dziękowali za trud kolędowania oraz otwarte serca wszystkich, którzy ich przyjmowali czy składali ofiary na cele misyjne Kościoła.

 

 

9 stycznia 2016r. w parafii Ducha Świętego w Mielcu odbyło się XVIII Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Wzięli w nim udział także chętni uczniowie, którzy pomagali misjonarzom poprzez kolędę misyjną. Było dużo radości, śpiew, taniec, udział w konkursach oraz uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Skierował on do wszystkich dzieci zaproszenie, by nadal angażowały się w pomoc na rzecz misji w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

 

 

Dziękuję rodzicom, którzy wyrazili zgodę na udział ich dzieci w kolędzie misyjnej oraz pomoc w przygotowaniu tego dzieła.

Uczniom włączającym się w kolędę gratuluję wytrwałości oraz zachęcam do dalszego ,,kolędowania‘’.

 

Nadesłała: mgr Ewa Kazimierska

Joomla templates by a4joomla