contrast2.jpgcontrast1.jpg

Witamy

Sukces Młodych Literatów

Aleksandra Burak, Maksymilian Banik i Karol Kokoszka - uczniowie klasy IV - LAUREATAMI XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku.

 21 maja 2018 roku, w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica
w Słupsku,
odbyła się uroczysta gala XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.

Na konkurs nadesłano 8195 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, StanówZjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy.

Wśród zwycięzców znaleźli się Ola Burak, Maksymilian Banik
i Karol Kokoszka - uczniowie klasy IV. Wszyscy otrzymali w tym konkursie tytuł
LAUREATA w kategorii proza; Ola za wzruszające opowiadanie „...bez mamy”, Maksymilian za oryginalne „Siedem dni
z życia kota”, Karol za ciekawy i trzymający w napięciu tekst „Tablet Antka”.

W składzie trzynastoosobowej komisji oceniającej prace znaleźli się literaturoznawcy, pisarze, poeci, dziennikarze, krytycy literaccy, pracownicy naukowi i nauczyciele poloniści. Jurorzy docenili poruszające opowiadania, które ujęły ich serca i smak literacki. Nagrodzili młodych literatów za autentyzm, dobre pióro, szczerość oraz oryginalność tekstu, literackość pomysłu i ujawniony talent autora. Nagrodzone utwory zostały opublikowane w książce pokonkursowej Słowo jak witraż duszyi  wręczone Laureatom podczas uroczystej gali.
Gratulacje dla Młodych Literatów!

Nadesłała: mgr Małgorzata Osika

Joomla templates by a4joomla