"My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy…"

27 kwietnia 2018r. do biblioteki szkolnej przybyli uczniowie klas pierwszych, aby złożyć uroczystą przysięgę i otrzymać miano Czytelnika. Zanim tak się stało odpowiedzieli na zagadki, recytowali wiersze, układali regulamin poszanowania książek i śpiewali piosenkę. Uczennice klas czwartych pod kierunkiem wychowawców świetlicy - Pani mgr Anny Kapinos oraz Pani mgr Agnieszki Leśniowskiej wprowadziły swoich młodszych kolegów w świat książek. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki, otrzymali karty biblioteczne, długopisy, odznakę znawcy bajek i baśni oraz zakładki do książek. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej zbiorami, regulaminem, zasadami udostępniania księgozbioru, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Nadesłała: mgr Joanna Bawoł