contrast2.jpgcontrast1.jpg

Witamy

Pasowanie na czytelnika

"My, uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,

że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy…"

               27 kwietnia 2018r. do biblioteki szkolnej przybyli uczniowie klas pierwszych, aby złożyć uroczystą przysięgę i otrzymać miano Czytelnika. Zanim tak się stało odpowiedzieli na zagadki, recytowali wiersze, układali regulamin poszanowania książek i śpiewali piosenkę. Uczennice klas czwartych pod kierunkiem wychowawców świetlicy - Pani mgr Anny Kapinos oraz Pani mgr Agnieszki Leśniowskiej wprowadziły swoich młodszych kolegów w świat książek. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki, otrzymali karty biblioteczne, długopisy, odznakę znawcy bajek i baśni oraz zakładki do książek. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej zbiorami, regulaminem, zasadami udostępniania księgozbioru, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Nadesłała: mgr Joanna Bawoł

Joomla templates by a4joomla