contrast1.jpgcontrast2.jpg

Witamy

Kolędnicy i kolędowanie

        26 grudnia 2017r. w naszym kościele parafialnym miało miejsce uroczyste posłanie Kolędników Misyjnych, którzy w okresie Bożego Narodzenia odwiedzali mieszkańców parafii, aby głosić Dobrą Nowinę o Narodzeniu Pana Jezusa. Wśród kolędujących byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły: Karolina Kseń z klasy Ib oraz Nadia Bleamba, Filip Korzeń i Michał Szrom z kl.IIb. Pozostali uczestnicy tego przedsięwzięcia to: Anastazja Bleamba i Artur Adamczyk z kl.IVb, Miłosz Jagusiak, Julia Kazimierska i Paweł Kulig z kl.Va, Rafał Smoleń i Aleksandra Szyfner z kl. Vb, Oliwia Kobos, Jakub Ortyl z kl. VIIa , Beata Ciejka, Maja Jagusiak i Joanna Sypek z kl. VIIb.

        Na zakończenie kolędowania w parafii – 6 stycznia 2018r., wszyscy uczestnicy kolędy misyjnej: dzieci i młodzież w pięknych strojach oraz opiekunowie( wśród nich także rodzice), jeszcze raz przybyli do kościoła, aby dziękować za udział w tym dziele. Za tydzień – 13 stycznia 2018r. chętni pojechali do Tylmanowej na podsumowanie Kolędy Misyjnej w diecezji. Miało tam miejsce jubileuszowe XX Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych, aby świętować 25-lecie Kolędy Misyjnej w diecezji tarnowskiej.

         28 stycznia 2018r. w kościele parafialnym o godz.10.00 miało miejsce wspólne kolędowanie na ,, pożegnanie żłóbka’’, do którego zaprosił wszystkich zespół dziecięcy działający przy parafii św. Klemensa w Czerminie. Uczniowie naszej szkoły - nalężący do tego zespołu, poprzez śpiew i recytację chcieli pomóc wszystkim zebranym jeszcze raz przeżyć radość Bożego Narodzenia, aby trwała w naszych rodzinach długo. Wśród szczególnie zaproszonych byli babcie i dziadkowie, którzy mogli podziwiać talenty swych wnuków i otrzymać w ten sposób piękny upominek na Dzień Babci i Dziadka.

 

Nadesłała: mgr Ewa Kazimierska

Joomla templates by a4joomla