contrast1.jpgcontrast2.jpg

Witamy

Jak smakuje prawdziwa, włoska pizza?

 

Wycieczka uczniów klas III do restauracji Piccola Italia w Mielcu

11 grudnia 2017 r. uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę do restauracji Piccola Italia w Mielcu. Tam pod czujnym okiem właściciela lokalu Emanuela Mammola zapoznali się z kolejnymi etapami przygotowania pizzy włoskiej. Pizzer opowiedział o włoskiej kuchni i przeprowadził pokaz wyrabiania ciasta. Fantazyjnie kręcił nim, podrzucał, obracał, co spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci. Pokazywał jakie dodatki można na cieście ułożyć i jak długo trzeba je piec w piecu. Potem dzieci samodzielnie wykonywały mini pizze z składnikami dobranymi według własnych upodobań. Niektórzy układali warzywa i inne składniki w piękne wzory, niczym kolorowe mandale. Po 3 minutach pieczenia pizza była gotowa do degustacji. Wszyscy ze smakiem ją zajadali. To była wspaniała wycieczka. Dziękujemy właścicielowi restauracji za miłe przyjęcie i pani Annie Russyan za pomoc w organizacji przedsię­wzięcia.

Nadesłała: mgr Jadwiga Peret

Joomla templates by a4joomla