contrast1.jpgcontrast2.jpg

Witamy

Okręgowy Konkurs Przyrodniczy „Wiem wszystko o gęgawie”

             W marcu zostaliśmy zachęceni przez Pana Mieczysława Struzika – myśliwego z zaprzyjaźnionego nam Koła Łowieckiego „Łoś” do udziału w Okręgowym Konkursie Przyrodniczym „Wiem wszystko o gęgawie” organizowanym przez Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym pod patronatem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie.

             W etapie szkolnym, który odbył się 20 marca wzięło udział 25 uczniów z klas 4-6. Uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat gęsi gęgawy korzystając między innymi z opracowań znanego nam ornitologa Józefa Cioska http://www.pzlow.rzeszow.pl/ges-gegawa/. Mimo, że test był trudny konkursowicze poradzili sobie bardzo dobrze. Na wszystkie pytania prawidłowo odpowiedział Kacper Sypek z kl. 5, zaledwie jedną pomyłkę miała Aleksandra Stołowska z kl. 4b i to właśnie oni dostali się do etapu okręgowego. Trzecie miejsce zajęli: Maja Jagusiak – kl.6, Miłosz Jagusiak – kl. 4a, Adrian Szelest – kl. 4b i Ernest Tabor kl. 4b a czwarte Weronika Ból – kl.4a i Kacper Wyzga kl. 4a.

            W dniu 27 kwietnia Ola i Kacper dzielnie reprezentowali naszą szkołę w  Centrum Promocji Obszarów NATURA 2000 w Budach Głogowskich, gdzie po zaciętej walce dostali się do finału i ostatecznie ich drużyna zajęła czwarte miejsce. Konkurs przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze, uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody. Myśliwi, opiekunowie i uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy organizatorom za fajną zabawę i cenne nagrody.

 

Nadesłała: mgr Renata Ogorzałek

Joomla templates by a4joomla