contrast1.jpgcontrast2.jpg

Witamy

Wycieczka uczniów klasy III „a” do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu

 

Bardzo atrakcyjna i ciekawa okazała się wizyta uczniów klasy III „a” w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Dnia 03 kwietnia dzieci miały możliwość obejrzeć najnowocześniejszą karetkę, którą dysponuje Pogotowie Ratunkowe w Mielcu oraz jej wyposażenie w środku. Uczniowie dowiedzieli się do czego służą poszczególne sprzęty i urządzenia, które są zamontowane w środku pojazdu ratowniczego. Zapoznali się ze sprzętem medycznym ratującym życie oraz uczestniczyli w resuscytacji na fantomie. Była to świetna okazja, by oswoić dzieci z karetką, kiedy są zdrowe i chcą się bawić zwiedzając ambulans. Uczniowie wysłuchali także opowiadania o zadaniach i czynnościach wykonywanych przez ratowników, o ich odpowiedzialności i pracy na co dzień, która przecież nie jest łatwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu za miłe przyjęcie i przybliżenie pracy pracowników pogotowia ratunkowego.

 

Nadesłała: mgr Joanna Bawoł

Joomla templates by a4joomla